HIIUKANNEL

Hiiukannel

Hiiu kannel jõudis meie aladele arvatavasti rootslaste vahendusel, kes asusid eesti saartele ja rannikule elama 13. - 14. sajandil. Kaasatoodud pilli nimetasid nad talharpaks (eesliide tal on vormsimurdeline vorm rootsikeelsest sõnast tagel, hobusesabajõhv). Eestlaste seas levinud pill sai nimeks hiiu ehk rootsi kannel. Pill on kandilise või viiulit meenutava kujuga, mille ülemises otsas on nelinurkne raam, kuhu kinnituvad 3 kuni 4 keelt, mis on keerutatud kas hobusesabajõhvidest või lambasooltest. Pill asetatakse põlvedele või põlvede vahele ning mängitakse vibutaolise poognaga. Häälestus sarnaneb viiuli häälestusega.

Valmistan oma hiiu kandled kvaliteetsest vahtra- ja kuusepuidust, mis on hoolega valitud vioola valmistamiseks. Pilli välispind on töödeldud naturaalse õliga, keeled on keerutatud hobusesabajõhvist. Pilli korpus on kerge, mis annab pillile tugeva ja selge kõla. Seetõttu on minu pillid hinnatud paljude muusikute hulgas.


Teenused ja hind

Hiiu kannel. Komplekti kuuluvad pill, poogen ja Toomas Tuuliku valmistatud spetsiaalne pillikott Valmistan tellimusel hobusesabajõhvist hiiu kandle keeli. Keeled asetan pillile ise - selle tarbeks on vajalik, et pill jõuaks minu töökotta Samuti on võimalik tellida ka ainult hiiu kandle poognat - just täpselt sellist, milline mängijale sobivaim Lõplik hind kujuneb arvestades konkreetse pilli mudelit ja kõlaomadusi. Täpsema info saamiseks palun kontakteeruge: raivo(ät)kannel.ee